Dýchání podle Wima Hofa

Wim Hof je "ledový muž", držitel mnoha rekordů, ať už jde o pobyt v ledové vodě, nebo třeba běh pouští bez vody. Chápu, asi jste se nerozhodla zdolávat rekordy, ale tento druh dýchání umí velmi zlepšit imunitu.

To určitě oceníte v těchto zimních měsících i vy.

Jdeme na to.

Ideální poloha je v leže. 

Kontrolované překysličení.

První fáze - 25–40 aktivních nádechů plně do břicha, plic i hlavy s pasivním lehkým výdechem. Ve chvíli, kdy cítíte lehké motání hlavy, mravenčení v těle, je organismus překysličený (není nutné jít až do tohoto stavu)

Zadržení dechu

Po sérii intenzivních nadechnutích se plně vydechne a zadrží dech, co nejdéle to jde. Tohle je moment, kdy se začínají v těle dít ty správné léčivé procesy, aktivuje se imunitní systém a léčí záněty. Pokud už máte pocit, že víc nevydržíte, zkuste polknout.

Plný nádech do hlavy a zadržení dechu

V okamžiku, kdy cítíte silnou potřebu se nadechnout, se plně nadechnete tak, že vytlačíte veškerý kyslík do hlavy a vydržíte asi 15 sekund. Dochází k vyplavení šťastných hormonů, jako je dopamin, serotonin. Může vám trochu hučet v hlavě nebo pískat v uších, ale to za chvíli odezní.

Máte za sebou první cyklus. Zkuste ještě aspoň dva. Řiďte se svým pocitem.

Tento typ dýchání skvěle funguje na bolest hlavy nebo počínající virózu.

Pokud chcete zapracovat na své imunitě ještě intenzivněji začněte se studenými sprchami a pak můžete přejít na ledové koupele.