BABY MASÁŽ

Baby masáž nemusí nutně znamenat, že se chystáme masírovat miminko.

Já se ji před mnoha lety učila jako úlevovou masáž pro dospělé. V té době jsem pracovala jako zdravotní sestra a pečovala jsem o chronicky nemocné a umírající, v domácím prostředí.

Tuhle masáž miluji pro její jednoduchost a schopnost velmi rychle ulevit. Takže „Baby masáž“ budete umět ve dvou variantách.

Dotek a vůně, jsou naše první vjemy po narození. Proto masáž, jako doteková terapie která  spojuje obojí, má tak úžasné výsledky. Masáž miminek přispívá k jejich zklidnění, prohloubení důvěry a upevnění pouta mezi maminkou a jejím dítětem. Také napomáhá správnému vývoji vašeho děťátka.

Olejíček používáme nahřátý buď v dlani, nebo si ho ohřejeme ve vodní lázni.

Pokud chceme používat esenciální oleje, tak doporučuji pouze malé množství, 2-3 kapky heřmánku nebo levandule, do základního oleje. Použít můžete mandlový, jojobový, kokosový, ale klidně i olivový olej. Masáž je spíše rituálem, proto nechte na miminku, jak dlouho bude trvat. Stačí pár minut, jen třeba jako zklidnění nebo jako úleva od bolení bříška, k uvolnění rýmy.

Pokud je miminko nemocné a má teplotu, NEMASÍRUJEME.

.

Dospěláckou masáž: provádíme přes oblečení. Směr od hlavy dolů. Hlava malé kroužky, hlazení,vlnky, končíme hlazením. Postupujeme až dolů, zezadu podobné, kroužky okolo páteře a na vrchní části zad. Představte si vodu, která všechno smývá.

Stejně pomalé a plynulé by měly být vaše pohyby.

U obou masáží je nejdůležitější vaše vnitřní naladění, příjemné prostředí, klid a čas. Šmrdlat mimčo nebo manžela a druhým okem koukat na televizi, vážně není k ničemu.

.

S miminkem si povídejte. Je jedno zda to budou oblíbené říkanky, anebo blbiny, co vás právě napadnou.

Já mám oblíbené říkanky z knížky Mileny Lukešové a Jany Zikmundové „Knížka pro Lucinku“ a pak třeba „Připlula k nám rybička, co má velká očička. Plula, plula do rybníčka“ Prostě blbiny co mě právě napadnou.

U dospělých můžete pustit relaxační hudbu, nebo si tuhle techniku nechat místo mazlení před spaním.

Čas od času jí určitě váš partner ocení.

Hledáte další video?

Tak ještě kousek a už jste u něj.

Provedu vás "baby" masáží dospělých a pak se v rodinném kruhu můžete hýčkat navzájem ♥.

Moc děkuji za toto skvělé video. Myslím si jako masérka že by maminky určitě měli věnovat tuto péči děťátku. I já v salonu moc dobře využiji. Prošla jsem spoustu kurzů, videí i cenných rad masérek a tohle mi na ruce sedí opravdu perfektně. Myslím si že když použijete nějaký příjemný dětský olejíček s touto masáží tak tak to pro miminko bude velkým přínosem a nejen pro něj ale třeba i dospělého. 🙂 Děkuji moc Martince 🙂
Ingrid Klírová www.ingridklirova.cz