Za čím se tak ženem, povídej.

Nedávno u mě byla na masáži mladá žena, věk, tak kolem třicítky. Příjemná, štíhlá, zkrátka dle všeobecných měřítek velmi hezká.

Položím si ruce na její záda, abych se propojila s tělem…no a ono ticho. Tělo nemluví!!! Nemluví??? Vždyť ale ona dýchá. Jak  začnu masírovat, svaly reagují, super fakt je živá. Vytížená, nejspíš úspěšná, ale upřímně, tak trochu odpojená od vlastního těla. Její duše se choulí někde v koutku a snad ani nos se neopovažuje vystrčit. Tohle tělo řídí hlava. Analytická mysl. Už na to moc nejsem zvyklá a tak mě to občas překvapí.

Jak se dáme.

Jak konzumní způsob života nás válcuje a my jdeme a chceme USPĚT. Ne proto, že je to v nás, ale často proto, že se to MÁ.

Naše společnost nastavená na výkon.

Bylo mi jí líto. Bylo mi líto jejího partnera (pokud tedy nějakého vedle sebe má) a bylo mi líto celé naší společnosti.

Zrychlené, hektické, velmi výkonné. A kam jako spěcháme? Proč si neužíváme celou cestu. To tolik toužíme po cíli? Dostala jsem ten den ještě jednu, velmi podobnou lekci. Tentokrát to byl muž. Jeho ztlumený mobil neustále vibroval …Pokaždé jsem ucítila napětí svalů a jeho rozpoložení…Když odcházel, neudržela jsem se a doporučila mu, aby se naučil odpočívat. Komentář“Úspěšných jsou plné hřbitovy“ jsem raději polkla. Smutně pokýval hlavou a odešel.

Uvědomila jsem si obrovskou vděčnost, že já si dovolím BÝT. A pokud si začnu připadat jak veverka v kleci nebo křeček na běhacím kolečku, dojde mi to.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Třeba ne úplně hned, ale dojde.

Jsem vděčná za muže po svém boku, který je klidný, nikam se nežene a je tak trochu kotvou k mým úletům a mému plutí… Je to tak v pořádku. To jsou totiž přesně ty situace které vytvářejí polaritu ve vztahu.

Jak má muž který má vedle sebe sice krásnou, ale „vypnutou“ ženu být mužem?

Kam tedy spěje naše civilizace? Vymřeme jako úspěšní a samostatní jedinci, necháme se převálcovat jinou kulturou a nebo si konečně trochu srovnáme hodnoty.

Žena má být ženou… i na manažerské pozici.

Ano, v práci dost často musí podávat stejné, někdy i větší výkony než muž, ale vždyť mi to umíme taky jinak…po svém, ženském způsobu. V souladu se svým tělem. Tak ho prosíme nechte v poloze ZAPNUTO. Ať si ten vnější svět užijeme.

 Já doufám, že Cíl je ještě daleko.

 

https://www.youtube.com/watch?v=U-NsIGVtD5s

 

Martina Jungrová
Pomáhám klientům s jejich tělesnými potížemi najít jejich příčinu a individuální cestu ke zdraví. Jsem čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky masážím, prací s energiemi, učím ostatní žít život v pohodě a rozvíjet se. Něco o mně si přečtěte zde>>
Komentáře
  • Stáněte si eBook zdarma:

    Cvičení pro lenochy. Aby tělo nebolelo aneb 5 mini cvičení která Vás neunaví a dodají energii

  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    Proměny (v) ženy Menstruace není tabu - chybějící článek hodin přírodopisu i dívčích časopisů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky