Máte svoji roli?

Sub…

Submisivita

Včera jsme zabrousili na téma submisivita – role, hra? A co když to někdo žije?

Jak ho to ovlivní? V soukromí, v práci…umí se pak ještě postavit sám za sebe?

Jak je to se sebehodnocením, sebeláskou?

Vezmeme to z gruntu. Submisivita – slovo latinského původu, znamenající podřízenost autoritě. S tímto termínem se setkáváme v psychologii a ve všem co souvisí s mezilidskými vztahy. Sex samozřejmě nevyjímaje. Je to jen o tom, kam až chcete zajít.

Pokud se totiž z občasné hry, stane vztah- dominantní x submisivní, tak submisivita se začne high-heels-622150projevovat i jinde. V práci, v běžném životě. Když takové jedince předběhnete ve frontě, tak ani nepípne. Je naučený se podřizovat. Ono se to pak velmi snadno může zvrhnout v týrání… třeba psychické. Dominantní jedinec totiž začne rozhodovat o všem, kam se jede na dovolenou, jak často vidíte zbytek rodiny, co si oblečete, jestli vaše kámošky jsou přínosem.. Co když Vás jen zdržují od péče o domácnost?

Takové jednání může být pak třeba problém při hledání zaměstnání. Člověk, totiž není zvyklí rozhodovat sám za sebe. A dojem na budoucího zaměstnavatele „kuňkání“ a sklopený pohled, asi také neudělá.

Ještě jednou k sexu. Jde totiž i o to, rozlišit submisivitu – podřízenost a pasivitu. Kdy můžete být v roli příjímajícího a plně se oddávajícího. Tak si občas v posteli užijte různé role. Dovolte si to. Pokud totiž partnerovi důvěřujete a umíte si pohlídat své hranice, užijete si prima zážitek.

Martina Jungrová
Pomáhám klientům s jejich tělesnými potížemi najít jejich příčinu a individuální cestu ke zdraví. Jsem čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky masážím, prací s energiemi, učím ostatní žít život v pohodě a rozvíjet se. Něco o mně si přečtěte zde>>
Komentáře
  • Stáněte si eBook zdarma:

    Cvičení pro lenochy. Aby tělo nebolelo aneb 5 mini cvičení která Vás neunaví a dodají energii

  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    Proměny (v) ženy Menstruace není tabu - chybějící článek hodin přírodopisu i dívčích časopisů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky