Hubneme do plavek.

Cítíte tu omamnou vůni, sladkou, probouzející se, slibující…. Voní JARO.

Snad už doopravdy.

Každý den je krásný, ale předjaří, kdy všechno začíná a dává teprve tušit to, co přijde je naprostá nádhera. Jsem rozhodnutá pomalu a jistě odkládat zimní vrstvy a pomaloučku vítat teplo.

Přesně v tomhle období většinou šílíme s jarním úklidem, sluníčko totiž dost nemilosrdně ukazuje špinavá okna a najednou máme i víc energie a chuti to změnit.

S odkládáním svršků přicházejí i pohledy do zrcadla, občas jsme k sobě (třeba i zbytečně), kritické a chceme hubnout, zpevnit postavu… do léta se to dá toiž stihnout. No jasně, chceme oslnit všechny muže v okolí naší dokonalou figurou v bikinách. 🙂

Jedete v tom taky?

Chvíli jsem přemýšlela, zda můžu mít tu drzost tenhle článek napsat. Už to slyším 🙂 „No jo, venku nosíš cihlu, aby tě vítr nevzal a tady budeš machrovat s hubnutím.“

Jenže ono to není jen o přísunu kalorií, o ty většinou běží až v druhé řadě.

Za naší nespokojeností toho může být „HAFO“.

Taky mívám stav, kdy naše skříň skrývající jídlo, je dost v permanenci a já zkoumám, co bych tak strčila do pusy. Nejlépe pralinky. Ještě klika, že je dělají v malé krabičce. To jsou přesně ty okamžiky, kdy má zodpovědnost ke mně samé, bere roha.. Nejspíš s tím mám spojené dětství, pocit bezpečí, něčeho trochu nedovoleného (kdo by jako děcko směl tláskat  bonbónama těsně před obědem, že).

No a to je totiž přesně ono. S jídlem máme spojeno spoustu věcí a ty jsou v naší hlavě. Programy- „To dojíš, zbytky se nenechávají“ „Sladkosti jsou za odměnu.“ „Nešťourej se v jídle.“

Pak je tu ještě náš menstruační cyklus a čarodějka má holt někdy chuť na kyselou okurku a kakao navrch.

Pojďme se teď zkusit zastavit a kouknout se, co nás k našemu „tláskání“ vede. Opravdu můžeme mít nedostatek energie a tělo se hlásí o zvýšený přísun, ale často mu dáme zabrat naší leností, naučenými stereotypy .

Co třeba si dát výzvu sami pro sebe – dalších 21 dní si budu jídlo užívat. Zastavím se, vychutnám si ho. Budu poslouchat své tělo, ptát se ho na co má chuť, jestli už má hlad a s láskou a péči mu to dám.

Možná k tomu začnete potřebovat i nějaký pohyb, sluníčko vás vyláká ven. Dopřejte si to. Laskavé paprsky pohladí po tváři, prohřejí tělo a osvěží duši. Začnete také budovat streotypy, ale jiné, pro tělo o mnoho užitečnější.

Tak jarnímu úklidu, zejména tomu ve vlastní hlavě třikrát HURÁ.

Záplavu fotek v bikinách od vás očekávám nejdéle za tři týdny  🙂

Pokud potřebujete mít svůj plán na očích, stáhněte si k tomu pracovní list, udělejte dotatek kopií a pojďte do toho.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Martina Jungrová
Pomáhám klientům s jejich tělesnými potížemi najít jejich příčinu a individuální cestu ke zdraví. Jsem čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky masážím, prací s energiemi, učím ostatní žít život v pohodě a rozvíjet se. Něco o mně si přečtěte zde>>
Komentáře
  • Stáněte si eBook zdarma:

    Cvičení pro lenochy. Aby tělo nebolelo aneb 5 mini cvičení která Vás neunaví a dodají energii

  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    Proměny (v) ženy Menstruace není tabu - chybějící článek hodin přírodopisu i dívčích časopisů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky