Kdo se bojí nesmí do lesa

STRACH.

Nepřítel i ochránce.

Bez něj bychom nepřežili v měststké džungli, natož v té opravdové.

Ale fakt je nutné strašit všechny a pořád? Proč je to pro tuhle společnost snad už norma? Já vím, nejlépe se manipuluje s davem, který se bojí.

Proč se o to snaží onkologická společnost? Proč hází do pytle, s nálepkou FUJ, léčitele, diety, bylinky, potravinové doplňky, zkrátka všechno co nevymyslela.

Ne, já rozhodně nechci proti ní bojovat.heartbeat-163709

Jen tomu nerozumím.

Proč bere právo pacientům na rozhodnutí? To má raději lhát, aby náhodou nebyl za podivína, blba, co někomu naletěl? Za někoho nezodpovědného, co zkouší pitomosti?

A co takhle TÝM, spolupráce.

Léčím. Většinou jsou to podstatně méně závažné diagnózy, to říkám na rovinu. Používám zejména léčení energiemi (Reiki, ADT, AROLO) doplněné o bylinky, homeopatika. Rozhodně nezavrhuji klasickou medicínu. Má své místo.

To co klient používá, je jeho volba. Jeho zodpovědnost.

Nikdy by mě nenapadlo říct: „Už na tu chemoterapii nechoď.“ „Antidepresiva jsou nesmysl.“

 

Já nemohu a NECHCI za nikoho rozhodovat. To není můj život.

Jsem od toho, abych pomohla, pokud jsem požádána. Myslím, že pacient má právo na důstojnost. (Učí se to i na všech školách medicinského zaměření) I když má rakovinu, o rozum nepřišel. Berme to všichni v potaz. Rozhodnutí jsou na něm.

 

Co však bývá další problém, kromě tohoto etického?

Nevolnost, nechutenství, únava. Tělo bojuje s rakovinou i s vedlejšími účinky léků. Energie a třeba i „bachovky“ umí hodně. Sníží spotřebu analgetik, utlumí nevolnost, díky tomu se pacient zvládne najíst a aspoň trochu „vzpruží“ tělo.

Ano, zažila jsem i terminální stádium rakoviny.

Tělo je už vyčerpané, nemá sílu takřka na nic. I tady umím pomoct. Ne nejsem spasitel. Ale pokud ulevím od bolesti, umožním klidný spánek a polknutí něčeho k jídlu, je to pro mě i pacienta hodně.

Prosím neberme lidem svobodu. Nechme je ať sami uznají jak své zazračné tělo podpoří na cestě k uzdravení.

Jen – víte co vnímají lidé se závažnou diagnózou jako DAR?

Podporu, semknutí celé rodiny. Najednou si všichni kolem uvědomí, že naše tělo je smrtené a čas je jen jeden. Neřešme tedy blbosti, malichernosti Budujme tedy vztahy se svými blízkými dřív, než nás začne tlačit čas.

Je fajn vědět, že je máme.

cloud-600224

Martina Jungrová
Pomáhám klientům s jejich tělesnými potížemi najít jejich příčinu a individuální cestu ke zdraví. Jsem čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky masážím, prací s energiemi, učím ostatní žít život v pohodě a rozvíjet se. Něco o mně si přečtěte zde>>
Komentáře
  • Stáněte si eBook zdarma:

    Cvičení pro lenochy. Aby tělo nebolelo aneb 5 mini cvičení která Vás neunaví a dodají energii

  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    Proměny (v) ženy Menstruace není tabu - chybějící článek hodin přírodopisu i dívčích časopisů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky