Rozumíš jazyku mého kmene?

Jasně, česky asi umíte, jinak byste teď nečetli tento článek.

Ale jakým jazykem, vyjadřujete to, že Vám na někom záleží?
U každého z nás je totiž jazyk lásky trochu jiný. A pokud svou lásku projevujete třeba slovy a váš partner je založením spíše pocitový, tak to pro něj může být jen „tlachání“
Podle Gary Chapmena je jazyků lásky 5.

love-1049804

Tím prvním, jsou slova.

Slova ujištění, uznání schopností. (auditivní typ)

„Miláčku, tohle Ti moc sluší, vypadáš úžasně.“ „Ty jsi fakt šikovný, tohle bych nikdy bez Tebe neopravila.“ „Večeře byla fakt skvostná.“
I některé děti by se pro pochvalu takřka rozkrájely. „Aničko, ty už jsi to celé přečtla? No, páni… „
Ano jde o ocenění. Jak je poznáte? Často je tam … „No vždyť já Tě poslouchám.“ „Tohle jsem nechtěl slyšet.“

Druhým jazykem je pozornost.

Společné zážitky, výlety nebo i posezení u skleničky s povídáním. To, že máte plnou pozornost partnera, je třeba zrovna pro vás středobod vesmíru. Takže pokud chcete potěšit miláčka, naplánujte třeba společnou návštěvu lanového centra, taneční pro dospělé, víkend s golfem… Pro děti je to třeba společné čtení pohádek. To, že pro ně připravíte bojovku.

(Překvapila mě má dospělá dcera, když vzpomínala na nějakou hru, kterou jsme pro ně nachystali kdysi na horách. Pamatovala si spoustu podrobností, a já už ani navzdechla na to, že někdy něco takového proběhlo.)

Společné zážitky produkují ještě jeden bonus, jako vedlejší produkt: společné vzpomínky. Ty jsou pro fungování vztahu důležité.
Takže až uslyšíte : „To vážně musíš pořád pracovat?“ „Proč se mnou nemluvíš?“ Víte kde je jádro pudla .

Pokud je partner zaměřený vizuálně, potěšíte ho něčím co je vidět,  třeba dárkem (čokoládou, květinou). Stačí maličkost, a ten druhý ocení to, že na něj myslíte.

Třeba tři oříšky pro Popelku :-)

Chápu, možná Vám to přijde povrchní, ale tohle jsou vlastnosti, které si neseme již od dětství.
“ Tatíí a co jsi mi přivezl? “ Neslyšíte se náhodou?
No a pak to může být tzv. jazyk skutků. „Já přišroubuju poličky, vynesu koš, pomůžu jí s nákupem a ona pořád frflá.“ Tak v tomto případě máte doma typický příklad. Pro tohohle chlapa, bude jeho oblíbená svíčková se šesti, jasným důkazem vaší bezbřehé lásky.

Posledním jazykem je fyzický kontakt. Objímání, mazlení. Tohle asi plodí nejvíc nedorozumění. Fyzický kontakt totiž vnímáme od narození a pokud jsme ještě takto „naprogramováni“ bývá to fakt průšvih, když se necítíme dostatečně saturováni. Takže doplňujte citovou nádrž svého miláčka.

 

Ono totiž pod pojmem objetí a dotek, si dost často muži a ženy představují něco jiného. Což je naprosto v pořádku. Každý máme jinou polaritu.
Jenže pánové, poplácat manželku po rameni, nejlépe v období těsně před menstruací a myslet si, že je to předehra, může také znamenat vaši inzultaci (poprávu). Zaměřte se na místa kde krk přechází k ramenům, na boky, vlasy a zkuste plynulé tahy.

(Vyhoďte děti, protože najednou doma máte slastně vrnící kočku, kterou odvedete do postele na vařené nudli.)

S muži je trošku složitější. Někteří si dotyk opravdu umí užít, stačí vypozorovat kde nejvíc. A pak jsou muži citlivý zejména v oblasti jejich chlouby. Tak na ně buďte něžné.

A jsme u toho.globe-110774

Řečí kterého kmene mluvíte nejčastěji?
Pokud chcete cítit – mazlit se, objímat a váš muž je praktik, klidně se přihodí, že se cítíte nemilovaná a vytváříte dusno.

Zkuste se zastavit, hodit řeč svého partnera do překladače a najít společné věty.
Martina Jungrová
Pomáhám klientům s jejich tělesnými potížemi najít jejich příčinu a individuální cestu ke zdraví. Jsem čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky masážím, prací s energiemi, učím ostatní žít život v pohodě a rozvíjet se. Něco o mně si přečtěte zde>>
Komentáře
  • Stáněte si eBook zdarma:

    Cvičení pro lenochy. Aby tělo nebolelo aneb 5 mini cvičení která Vás neunaví a dodají energii

  • Stáhněte si eBook ZDARMA

    Proměny (v) ženy Menstruace není tabu - chybějící článek hodin přírodopisu i dívčích časopisů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky